L A U R E A C I
OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ Z PIOSENKĄ KABARETOWĄ

[1985]  [1986]  [1987]  [1988]  [1989]  [1990]  [1991]  [1992]  [1993]  [1994] 
[1995]  [1996]  [1997]  [1998]  [1999]  [2000]  [2001]  [2002]  [2003]  [2004]
[2005]  [2006]  [2007]  [2008]  [2009]  [2010]  [2011]
 

1985
Grand Prix Wojciech TWARDOWSKI z Kabaretu CONTRA z Radomia
Nagroda Publiczności Janusz Marchewka z Ostrołęki

1986
Grand Prix Kabaret CONTRA z Radomia
I Nagroda Tadeusz Mirkowski z Kabaretu Contra
II Nagroda Kabaret U HAKA ze Słupi
III Nagroda Sławomir Papiera
Nagroda Specjalna Sławomir Długozima
Wyróżnienie Sławomir Umiński z Nasielska
Nagroda Publiczności Tomasz Mirkowski z Kabaretu CONTRA

1987
Grand Prix Kabaret PĘTLA z Warszawy
Nagroda Publiczności Kabaret POD WOJTKIEM z Ciechanowa

1988
Grand Prix Zbigniew GALIŃSKI z Ostrołęki
Nagroda Publicznosci Zbigniew Galiński z Ostrołęki

1989
Grand Prix Jan KONDRAK z Białegostoku (z zespołem Zakon Muzyczno-Literacki)
Nagroda Publiczności Kabaret WYRODEK ze Szczecina

1990
Grand Prix Kabaret PAKA z Jeleniej Góry
I Nagrody nie przyznano
II Nagroda Jolanta Myjkowska z Warszawy i Dariusz Zawadzki z Pułtuska
III Nagroda duet Wawrzyniec Jasiński i Leszek Myczka z Gogolina
Nagroda specjalna Jury Kabaret Oko z Ostrołęki
Nagroda za tekst Sławomir Ejsmont z Kabaretu Paka
Nagroda Publiczności Kabaret PAKA z Jeleniej Góry

1991
Grand Prix Kabaret CZYŚCI JAK ŁZA z Olsztyna
I Nagrody nie przyznano
II Nagroda Wojciech Gęsicki
III Nagroda Jacek Ziobro
Wyróżnienia: Katarzyna Borkowska i Jolanta Myjkowska
Nagroda Publiczności Kabaret PAKA z Jeleniej Góry

1992
Grand Prix Jacek ZIOBRO z Jeleniej Góry
I Nagroda Kabaret Czyści Jak Łza z Olsztyna
W kategorii Interpretacja piosenek:
I Nagroda Zofia Ławrynowicz ze Stargardu Szczecińskiego
II Nagroda Celina Sadowska ze Stargardu Szczecińskiego
III Nagroda Grzegorz Augustyniak z Ostrołęki
Nagroda za autorstwo i wykonanie Wiesław Bołtryk z Warszawy
Nagroda Publiczności Kabaret KABEL z Gdańska

1993
Grand Prix Kabaret KAPOTA z Łodzi
I Nagrody nie przyznano
II Nagroda Damian Rogala i Jolanta Gendzel
III Nagroda Jagoda Naja, Kabaret Kociuba i Kabaret Paka
Nagroda Publiczności Kabaret PAKA z Jeleniej Góry

1994
Grand Prix nie przyznano
I Nagroda Agnieszka BOROWSKA ze Stargardu Szczecińskiego
Nagroda Publiczności Agnieszka Borowska 

1995
Grand Prix Jolanta SIP z Lublina
Nagroda Publiczności Kabaret FELIKS TALAR

1996
Grand Prix Kabaret KOCIUBA z Sycowa
Nagroda za teksty Szymon Barabach z Kabaretu BEZ NAS WY z Oławy
Nagroda za kompozycję Karolina Rabenda z Kabaretu Moralnego Niepokoju
Nagroda Publiczności Daniela Zabłocka

1997
Grand Prix Kabaret DeKaDe ze Słupska
Nagroda Publiczności Kabaret WIDELEC z Białegostoku

1998
Grand Prix Kabaret MUMIO z Katowic i DZIDKA MUZOLF z Krakowa
Nagroda za oryginalną kompozycję Kabaret MUMIO
Nagroda za oryginalny tekst Dzidka Muzolf
Nagroda za interpretację Bazia Szot z Lublina
Nagroda Publiczności Kabaret Mumio

1999
Grand Prix Kabaret STRZAŁY Z AURORY z Warszawy
Nagroda za interpretację Edyta Bojkowska z Ciechanowa
i Marta Maj z Białegostoku
Nagroda za teksty Marek Sochacki z Sandomierza
Nagroda Publiczności Kabaret "Strzały z Aurory" z Warszawy

2000
nie było konkursu

2001
Grand Prix Kabaret WIDELEC z Białegostoku
Nagroda za interpretację Barbara Maj z Wałbrzycha
Nagroda za oryginalny tekst Jacek Janowicz z kabaretu Widelec
Nagroda za muzykę Jerzy Raszkowski z Kabaretu Ad Hoc z Warszawy
Nagroda Publiczności Kabaret "Widelec"

2002
Grand Prix nie przyznano
I Nagroda Kabaret NIE MY z Piotrkowa Trybunalskiego za piosenkę "Siwy dym"
II Nagroda Mariusz Marcin Dekiel z Kielc
Nagroda za interpretację Magdalena Kociołek z Piotrkowa Trybunalskiego
Nagroda za teksty Jacek Janowicz z Białegostoku
Nagroda Publiczności Kabaret Mafioła z Ostrołęki

2003
I Nagroda KWARTET OKAZJONALNY z Krakowa
i Kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej
II Nagroda Kabaret PE-PE z Białegostoku i Kabaret ŁOWCY.B z Cieszyna
Wyróżnienia Anna Mika z Kabaretu AD HOC z Warszawy
i Bartosz Kalinowski z Gdyni
Nagroda Publiczności Kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej

2004
Grand Prix
zespół B.A.CH. z Warszawy za interpretację piosenki „Przeklnę Cię"
I nagroda
Kabaret CZESUAF z Poznania za „Piosenkę Hip-hopową" oraz
Kabaret NOŁ NEJM z Rybnika za piosenki „Plemniki" oraz „Smerfy".
II nagroda
KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH z Kielc za tekst i wykonanie
piosenki pt. „Spowiedź bramkarza".
III nagroda
Kabaret MAFIOŁA z Ostrołęki za tekst i inscenizację piosenki
"Sposób na bezrobocie" ze słowami Stanisława Orłowskiego

2005
Grand Prix nie przyznano
I nagroda
- Kabaret ŁOWCY.B za program przedstawiony w konkursie, ze szczególnym uwzględnieniem monologów.
III nagroda
- JERZY JAN POŁOŃSKI za balladę „O trąbiącym poecie"
- GRZEGORZ ŻAK za piosenkę „O pewnym chłopczyku"
wyróżnienia
- ANNA MIKA za piosenkę „Może pan kupi"
- ALEKSANDRA MAZUR za piosenkę „SOS".

2006
Główną nagrodę jury przyznało:
KABARETOWI NIE MY z Piotrkowa Trybunalskiego
za wykonanie piosenek „Książę przypływów” i „Nie ma jak pompa”.
Ponadto jury przyznało cztery równorzędne nagrody drugie
PAWEŁ URBAN („Hormony mojej żony”, „Wiejska na gnojnej”)
ŚCIBOR SZPAK („Wilhelm Tel.”)
KABARET MŁODYCH PANÓW („Tango władza”)
JA MMM CHYBA ŚCIEBIE („Foczki”)
 Udziałem w koncercie laureatów wyróżniono:
Bartosza Kalinowskiego z piosenką „Ruda farbowana”
Kabaret Weźrzesz z piosenką „Miłaś ty, miłaś”
Kabaret Snobów z piosenką „Depesze”
i za tekst „Ballady o piekarzu” Scenę Pretekst

2007
Grand Prix
Grupa OBIŁO SIĘ O USZY
I nagroda
Kabaret MAFIOŁA
i Kabaret Tenor CZESŁAW JAKUBIEC
III nagroda
Kabaret DNO

2008
Nagroda Główna Kabaret RÓBMY SWOJE
I Nagroda - Kabaret MAŁŻE
II Nagroda - Kabarety SMILE i WIDELEC
III Nagroda - Jacek GUTRY i Grzegorz ŻAK
Nagrody pozaregulaminowe: Nagroda Publiczności - Kabaret SMILE, Nagroda Loży Prasowej - Kabaret RÓBMY SWOJE, Nagroda Tygodnika Ostrołęckiego - Kabaret MAŁŻE, Nagroda Fotoreporterów Firmy Kontrast - Kabaret SMILE, Nagroda indywidualna ufundowana przez Avon - Joanna Kaczmarek.

2009
Grand Prix i Nagroda Publiczności ŁUKASZ JEMIOŁA
I Nagroda Kabaret RÓBMY SWOJE
II Nagroda JAROSŁAW JATEL
III Nagroda BARBARA MAJ

2010
I Nagroda (x2) - Kabaret RÓBMY SWOJE i MAGDALENA GUMULEC
III Nagroda (x3) - MAŁŻE, YMLAŁT, 7 MINUT PO
Wyróżnienie -  MARTA LISIEWICZ
Nagrodę Publiczności ufundowaną przez portal internetowy
www.moja-ostroleka.pl otrzymała Magdalena Gumulec
Nagrodę Tygodnika Ostrołęckiego za najlepszy tekst
i Nagrodę Fotoreporterów Firmy KONTRAST otrzymał Grzegorz Gurłacz

2011
Nagroda Główna -
Kabaret CZESUAF
I Nagroda - Mateusz Rulski-Bożek
II Nagroda - Paweł Wójcik
III Nagroda - SAM Kabaret
Nagroda za piosenkę o podróżach - Ścibor Szpak
Nagroda Publiczności - Kabaret SZUJE
Nagroda Tygodnika Ostrołęckiego za najlepszy tekst - Mateusz Rulski-Bożek za piosenkę "Nieboszczacza"