WYSTAWA MALARSTWA ABSOLWENTÓW ASP 07 Lipca 2016 19.00

Wystawa malarstwa trzech absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

MICHAŁ JAN WIELOWIEJSKI
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. Dyplom z fotografii w 2011 r. w pracowni prof. Aleksandra Błońskiego. Jest asystentem w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Apoloniusza Węgłowskiego. W 2013 r. rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel.
„Dla człowieka najciekawsze jest to, co jest zmienne. Nasz świat – przyroda jest w ciągłym ruchu, czy trwa to minutę czy miliony lat, wciąż się przekształca... W naturze dostrzegam najwyższą wartość, z niej czerpię najwięcej inspiracji”.

MARCIN BIELSKI
Absolwent Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z fotografii i malarstwa pod kierunkiem prof. Aleksandra Błońskiego i prof. Apoloniusza Węgłowskiego obronił w 2010 r. Obecnie pracuje na studiach doktoranckich na Wydziale Malarstwa ASP pod opieką prof. Doroty Grynczel.
Interesuje się tworzeniem za pomocą koloru przestrzeni wykraczającej poza sam obraz i próbuje wciągnąć w nią widza. Maluje prace abstrakcyjne. Nawiązuje jednak do tradycji malarstwa europejskiego w zakresie budowy przestrzeni powietrznej.

JAN KOŚMIEJA
Urodzony w 1983 r. w Bydgoszczy. Absolwent Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.
Prace prezentowane na wystawie powstały przy ścisłej współpracy z profesorem Apoloniuszem Węgłowskim w myśl zasady uczeń-mistrz. Wykonane zostały zgodnie z najbardziej klasycznymi metodami malowania obrazów olejnych.

 

 

Sponsor Galerii Ostrołęka - www.energa.pl

Wernisaż - Wielowiejski, Bielski, Kośmieja

© 2023 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam