VIII OSTROŁĘCKI FESTIWAL FOTOGRAFII 08 Października 2016 18.00

VIII OSTROŁĘCKI  FESTIWAL FOTOGRAFII
Ta edycja OFF poświęcona będzie fotografii z podróży. Dzięki uprzejmości Leica Gallery ostrołęczanie będą mogli zobaczyć dwie wystawy w Galerii Ostrołęka. Nie zabraknie też fotografii podróżującej ostrołęczanki – Agnieszki „Atamanki” Białobrzewskiej i interesującej fotografii socjologicznej z wędrówki po Peru Daniela Kozińskiego. Tym razem chcielibyśmy zainteresować festiwalem również dzieci i przygotowujemy dla nich ciekawe warsztaty fotograficzne w formie zabawy z fotografią.
Wystawy:

8 X, godz. 18.00, budynek byłego kasyna (ul. Bogusławskiego)
„Galeria Bezdomna”
Projekt realizowany od lat w wielu miastach. Jego pomysłodawcami są znani fotografowie: Tomek Sikora i Andrzej Świetlik. Wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich zdjęć zapraszamy o godz. 10.00 do przygotowania ekspozycji. Na otwarcie osoby wystawiające swoje prace zapraszają gości i przygotowują dla nich poczęstunek.
 
13 X, godz. 17.30, Cafe Fusy (ul. Bernardyńska) 
Wernisaż wystawy „Na ulicy w Heracie. Afganistan” Agnieszki „Atamanki” Białobrzewskiej.
Agnieszka z wykształcenia jest pedagogiem, z zamiłowania podróżnikiem. Odwiedziła już blisko 100 krajów świata, także te leżące poza utartymi szlakami  turystycznymi, jak Iran, Afganistan czy Turkmenistan. Na prezentowanej wystawie zobaczymy, że pomimo wojny na ulicach Heratu życie toczy się w miarę nor-malnie. Wprawdzie na każdym kroku widać wojsko, żołnierzy w kamizelach kuloodpornych i zasieki, ale życie zwykłych ludzi toczy się mimo wojny. Są sklepy, warsztaty, piekarnie i zakłady usługowe.

13 X, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka
wernisaż wystawy „Sicily monochrome” Jacka Poremby
Autor to fotograf - portrecista, znany już ostrołęckim miłośnikom fotografii z jednej z poprzednich edycji festiwalu. Na rynku fotograficznym od 20 lat. Wystawa „Sicily Monochrome” jest kontynuacją cyklu autorskiego – „Krajobrazy”, powstającego niejako równoległe do głównego nurtu twórczości artysty - portretu. Projekt „Krajobrazy” Poremba  rozpoczął w 2001 roku niezwykłą, dwumiesięczną podróżą do Sudanu. Drugą, po Sudanie, fascynacją Poremby są Włochy. Od kilkunastu lat artysta odwiedza ten kraj i uważa się za „italianofila”. Surowe piękno wyspy zauroczyło go i  stało się niezwykłą inspiracją dla poszukiwań artystycznych. Niektóre ze swoich wrażeń autor zamknął w cyklu dwudziestu czterech czarno-białych fotografii, zabierających widza w podróż przez nastrojowe krajobrazy Sycylii, zarejestrowane aparatem Leica Monochrom.

13 X, godz. 19.30, Galeria Ostrołęka
wernisaż wystawy Anity Andrzejewskiej „Niespiesznie”
Autorka jest absolwentką Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci.  Wiele podróżuje, ale jej fotografii nie można nazwać podróżniczą. To zdjęcia, które przenoszą widza w nieznaną mu czasoprzestrzeń. „Nieśpiesznie” to projekt nieoczywisty, osobisty, opracowywany przez długie miesiące w ciemni. „90 procent zdjęć zrobiłam w Birmie, reszta pochodzi z sąsiedniego Laosu. Widać tak już jest, że ciągnie mnie w rejony trudne, konfliktowe, a jednocześnie bogate kulturowo i etnicznie (wcześniej był Iran, Pakistan, Syria, Kaszmir). W kierunku zanikających, głęboko zakorzenionych tradycji” – komentuje autorka.
 

14 X, godz. 18.00, hol OCK 

wernisaż wystawy „Kobiety Peru” Agnieszki Białobrzewskiej.
Ludzie w Peru, to barwny rozdział. Szczególnie fotogeniczne są peruwiańskie kobiety. Noszą kopiaste kolorowe spódnice do kolan, tradycyjne kapelusze i wielobarwne chusty na ramionach, w których często ukryte są dzieci. Tkaniny na ubrania robią własnoręcznie na dość prymitywnych krosnach.

14 X, godz. 18.30, hol OCK
wernisaż wystawy Daniela Kozińskiego „Znak nieskończoności”
Autor jest warszawiakiem i fotografem z wykształcenia. Pierwsze zdjęcia publikował w miesięczniku „Pani”, a przez wiele lat zawodowo związany był z „Gazetą Wyborczą”. Zdjęcia do prezentowanej wystawy powstały w Arequipa, drugim co do wielkości mieście w Peru, a dokładniej na Plaza de Armas. Plaza oprócz atrakcji turystycznej to po prostu biura pod chmurką, usługi dla ludności, noclegownia, czyli co tylko można chcieć, a co nie jest zabronione. 

 

Wystawy pod patronatem Ambasady Peru.

 

konsultacje
15 października 2016 (sobota), w godz. 11-14 w Galerii Ostrołęka, pl. Bema 14
Przegląd portfolio - konsultacje dla amatorów fotografii w zakresie kompozycji, kadrowania, operowania światłem i tematyki własnych fotografii. Konsultacje poprowadzi Tomek Lendo.


warsztaty

17-27 października zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat, w zorganizowanych grupach, na dwugodzinne warsztaty fotograficzne „Czary-mary”.

Szczegółowe  informacje i zapisy w „Galerii Ostrołęka” pl. gen. J. Bema 14, Tel. 297643954.

 
Organizatorami Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii są
Galeria Ostrołęka
i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne.

 
Sponsor Galerii Ostrołęka - www.energa.pl
 

VIII OSTROŁĘCKI FESTIWAL FOTOGRAFII fot. Bogdan Białczak i Daniel Ejsymont

Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna Galeria Bezdomna NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej NA ULICY W HERACIE. AFGANISTAN Agnieszki Atamanki Białobrzewskiej SICILY MONOCHROME Jacka Poremby SICILY MONOCHROME Jacka Poremby NIESPIESZNIE Anita Andrzejewska NIESPIESZNIE Anita Andrzejewska NIESPIESZNIE Anita Andrzejewska NIESPIESZNIE Anita Andrzejewska NIESPIESZNIE Anita Andrzejewska NIESPIESZNIE Anita Andrzejewska NIESPIESZNIE Anita Andrzejewska KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak KOBIETY PERU Agnieszka Atamanka Białobrzewska fot. Bogdan Białczak ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI Daniel Koziński fot. Bogdan Białczak ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI Daniel Koziński fot. Bogdan Białczak ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI Daniel Koziński fot. Bogdan Białczak ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI Daniel Koziński fot. Bogdan Białczak ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI Daniel Koziński fot. Bogdan Białczak ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI Daniel Koziński fot. Bogdan Białczak

© 2021 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam