...ŚWIAT M... 19 Listopada 2015 19.00

wystawa malarstwa i rzeźby Marka Zalewskiego
... Schody, szachownica, drzwi, arlekinowa postać – nie są treścią obrazów. Istnieją w barwnej przestrzeni jakby jedynie sugerując jej znaczeniową bliskość. Pozostają bardziej w relacji z nienazwanym, niekonkretnym otoczeniem niż wzajemnie ze sobą. Taki obraz naszej współczesności jest prawdziwy, choć niechętnie to przyznajemy. I tą prawdę Marek pokazuje z perfidią godną życia – czyniąc swe obrazy atrakcyjnymi, przyjemnymi wizualnie.
Prace w tonacji czerwieni, błękitu, zieleni zawsze z dominantą w barwie i formie sugerują swobodę, lekkość, świeżość. Szerokim, swobodnym pociągnięciom pędzla przeciwstawiona jest precyzyjna kreska, konkretny kształt.
Rzeźba Zalewskiego, to nieustanna konfrontacja z tematem centralnym, jakim jest człowiek. Artysta podejmuje próby zgłębienia tajemnicy ludzkiej egzystencji i podążania tropem istoty człowieczeństwa. Znajdziemy wśród jego prac zarówno potężne, tryskające witalnością formy cielesne jak i te, ledwie nakreślone, które zyskały swą postać poprzez zastosowanie uszczuplenia, abstrakcji i redukcji.


Galeria Ostrołęka (wystawa czynna do 10 XII)

 

Sponsor Galerii Ostrołęka

www.energa.pl

Marek Zalewski

© 2023 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam