OBECNOŚĆ 03 Kwietnia 2014 19.00

wernisaż - malarstwo Radosława Jastrzębskiego
Urodzony w 1987 r. w Ostrołęce. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. L. Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. M. Duchowskiego. Jest finalistą konkursu O Artystyczną Nagrodę Siemensa i laureatem Nagrody im. Józefa Szajny. Brał udział w 14 wystawach zbiorowych. Ta będzie czwartą indywidualną wystawą artysty.

 

Człowiek, jako istota myśląca, zdaje sobie sprawę z upływu czasu, a także z własnej śmiertelności. Dlatego każdy przejaw ludzkiej działalności, również sztuka, jest próbą zagłuszenia tej świadomości lub przeciwnie, staje się poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o sens istnienia. W swoim malarstwie również stawiam to rudymentarne pytanie, które jednak pozostaje bez odpowiedzi. Wyrazem tych rozmyślań jest ukazanie na moich obrazach człowieka wraz z jego egzystencjalnym niepokojem, tak poprzez dosłowne przedstawienie postaci, jak i symboliczne zaznaczenie jego obecności.
Prozaiczny, nietrwały, pozostawiony w śniegu ślad staje się metaforą ludzkiego życia jako wędrówki w nieznane - jak chcemy wierzyć - ku światłu.
[Radosław Jastrzębski]

                                                                                                

Wystawa czynna do 30 kwietnia.

wernisaż Galeria Ostrołęka, wstęp wolny

Wernisaż wystawy Radosława Jastrzębskiego

© 2023 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam