MALARSTWO Urszuli Sakowskiej RZEŹBA Krzysztofa Ciupy 01 Lutego 2018 19.00

wernisaż wystawy
U r s z u l a   S a k o w s k a
Absolwentka wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prowadzonej przez dr hab. Roberta Florczaka, aneks w Pracowni Malarstwa prof. Mieczysława Olszewskiego.

„W swoich obrazach zajmuję się pojęciem przestrzeni. Pejzaż architektoniczny jest tematem wymagającym nie tylko precyzji, ale również zdecydowania oraz odwagi malarskiej. Nie przemalowuję zdjęć. Kreuję swoją własną rzeczywistość, dla której fotografia jest jedynie pretekstem. Obecnie, głównym bohaterem moich obrazów jest budynek elektrowni w Ostrołęce - mieście, z którego pochodzę. Kontrastuję industrialny charakter tego miejsca z jego nadzwyczajną malarskością. Monumentalność skomplikowanych rusztowań łączę z subtelnością odcieni szarości a zmieniającą się perspektywę, poddaję przekształceniom, które nadają obrazom przestrzenności”.
K r z y s z t o f   C i u p a
Urodzony w 1990 roku w Ostrołęce. Absolwent Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w Pracowni Rzeźby prowadzonej przez prof. Mariusza Białeckiego oraz aneks w Pracowni Medalierstwa i Małych Form prof. Ludmiły Ostrogórskiej.
„Jako główny budulec rzeźbiarski służą mi deski, pozyskiwane najczęściej z drewnianych palet, wszechobecnego dziś materiału stosowanego niemal w każdej dziedzinie przemysłu. Łącząc i wycinając określone figury składam je w konkretną bryłę uzyskując jednocześnie spójną formę rzeźbiarską. Podstawą dla mojej rzeźby jest projekt odlany w gipsie. Dzięki szczegółowym wyliczeniom i starannemu wymierzeniu kątów każdej płaszczyzny, jestem w stanie bardzo dokładnie odwzorować całą bryłę”.
„Wszystkie moje formy są budowane od wewnątrz co sprowokowało mnie do pozostawienia wejścia do każdej z nich. Stosując to rozwiązanie w połączeniu ze wspomnianym wcześniej materiałem rzeźbiarskim, pragnę aby osoba wchodząca w interakcję z moją rzeźbą mogła skojarzyć ją z „koniem trojańskim”. Staje się to istotnym aspektem dla formy na jaką się zdecydowałem”.

 

Galeria Ostrołęka

 

 Wernisaż malarstwa i rzeźby

© 2023 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam