INQBATOR - dzień trzeci 16 IX 16 Września 2017

godz.13.00    Awanturka z leśnego podwórka Teatr Bajlandia (scena przy DH Kupiec)
Pełna przygód i humoru bajka dla Najmłodszych. Kolorowa i rozśpiewana w prawdziwie leśnej scenerii opierająca się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Dzieci nauczą się od zwierzątek, że wzajemna miłość i szacunek są najważniejsze w życiu a zgoda pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Czy leśna kompania zdoła przechytrzyć cwanego lisa? Czy szlachetność i zgoda zwyciężą? O co ta cała awanturka? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie tylko podczas tego spektaklu!
WYSTĘPUJĄ: Klaudia BUDZIŁEK, Katarzyna SŁOMSKA, Paweł WIŚNIEWSKI
Reżyseria i scenografia: Katarzyna SŁOMSKA Muzyka i aranżacja: Tomasz FRĄCZEK

 

godz. 15.00    Finał Warsztatów „Ludowe love” (scena przy DH Kupiec)

 

godz. 18.00    Insomnia Teatr Academia, Fundacja Artystyczna Perform, Dariusz Makaruk, adepci Zespołu De-eM  (scena kameralna OCK)
Tytuł spotkania warsztatowego - INSOMNIA (bezsenność) - niesie intrygujące pola skojarzeń, prowokuje do kreowania ekspresji wyciszonych, subtelnych, minimalistycznych, konfrontowanych z silnymi dynamikami i repetywnością mocnych dramaturgicznie elementów. Projekt zakłada spotkanie trzech grup: Fundacji Artystycznej PERFORMA - operującej technikami tańca, ale także improwizacją, muzyką kreowaną "na żywo", elementami performatywnymi; Teatru Academia - operującego narracją wizualną, z elementami tańca i ruchu scenicznego, wyrazistą plastyką sceny, oraz ostrołęckiej młodzieży zainteresowanej teatrem.
Połączenie tych trzech formacji daje szansę na interesujące spotkanie warsztatowe, wspólne przyjrzenie się podstawowym jakościom dzieła scenicznego. Począwszy od technik tanecznej ekspresji scenicznej, skończywszy na całościowej kompozycji wizualnej i dramaturgicznej spektaklu. Obecność w projekcie doświadczonego muzyka i specjalisty od projekcji multimedialnych daje gwarancję wyrazistego i sprawnego warsztatowo finalnego dzieła.

 

godz. 19.00    Piękna i bestia Ostrołęcka Scena Autorska (scena przy DH Kupiec)
Akcja spektaklu rozgrywa się pod koniec XVIII wieku w małej francuskiej wiosce. Gdy ojciec głównej bohaterki, pięknej Belle, trafia na zamek straszliwej Bestii, córka śpieszy mu na ratunek. Zgadza się zająć jego miejsce.
Z pomocą zaczarowanych mieszkańców zamku: Imbryka, Świecznika, Zegara, Filiżanki, odkrywa, że Bestia skrywa ludzkie serce. Jest bowiem Księciem, na którego rzucono zły urok. To baśń o wielkiej miłości, dzięki której to co brzydkie i straszne staje się piękne.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski Kostiumy: Grażyna Kulesik, Magdalena Krzyżek Scenografia: Grażyna Kulesik, Marek Suski
Opracowanie muzyczne: Tadeusz Kowalewski, Wojciech Kraszewski Światło i dźwięk: Tomasz Bednarczyk

 

godz. 20.00    Szkoła błaznów Wrocławski Teatr Pantomimy (scena główna OCK)
Spektakl powstał z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode’a. Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga było ostatnie słowo padające w „Szkole błaznów” - okrucieństwo. Twórcy spektaklu zastanawiają się nad koncepcją losów ludzkości, jak również pojedynczego życia, jako historii okrucieństwa, przemocy i prześladowań. Współczesny świat - obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka - nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i coraz bardziej wobec niej stajemy się bezsilni i moralnie zobojętnieni. Ambiwalencja w ocenie zła, jak i w kwestii jego pochodzenia, nierzadko stanowi pretekst usprawiedliwiający dla oprawców. W „Szkole błaznów” temat okrucieństwa pojawia się na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Ratunkiem jest spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?
Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk Kostiumy: Wanda Kowalska Muzyka: Jacek Wierzchowski Wizualizacje: Maria Porzyc Asystent reżysera: Anatoliy Ivanov. Obsada: Anna Nabiałkowska, Jan Kochanowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Maria Grzegorowska, Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer-Gorzelewska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Mateusz Kowalski, Piotr Sabat, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

 

godz. 21.45     Silence - Cisza w Troi Teatr Biuro Podróży (parking przy ul. Prądzyńskiego, za sceną przy DH Kupiec)
Teatr Biuro Podróży znany ze swojego legendarnego spektaklu plenerowego „Carmen Funebre”, pokazującego okrucieństwa wojny, po raz kolejny mierzy się z tym tematem. Wykorzystując środki teatru plenerowego: symboliczną scenografię, ogień, szczudła oraz postaci dzieci i przejmującą muzykę, opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce. W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca, Teatr Biuro Podróży opowiada o losach uchodźców. Po spektaklu Carmen Funebre, dla którego inspiracją była wojna w Jugosławii, wydawało się, że we współczesnym świecie nic gorszego już stać się nie może. Jednakże rzeczywistość przerosła wyobraźnię. Jesteśmy świadkami zjawiska o niespotykanej skali, które wywołuje niepokój i lęk w całej Europie. Czy mamy się czego obawiać? Teatr Biuro Podróży przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy, że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki i głodu. Dla tych dzieci spróbujmy choć na chwilę postawić się w roli uchodźcy.
Reżyseria: Paweł Szkotak Muzyka: Wiki Nowikow Scenografia: Teatr Biuro Podróży Technika: Łukasz Jata. Aktorzy: Bartosz Borowski, Magdalena Dębicka, Aizah Khan, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski

 

 

 

INQBATOR 2017 - 16 IX

Awanturka... Awanturka... Awanturka... Awanturka... Awanturka... Awanturka... Awanturka... Awanturka... Finał warsztatów Ludowe Love Finał warsztatów Ludowe Love Finał warsztatów Ludowe Love Finał warsztatów Ludowe Love Finał warsztatów Ludowe Love Finał warsztatów Ludowe Love Finał warsztatów Ludowe Love Insomnia... Insomnia... Insomnia... Insomnia... Insomnia... Insomnia... Insomnia... Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Piękna i bestia Szkoła błaznów Szkoła błaznów Szkoła błaznów Szkoła błaznów Szkoła błaznów Szkoła błaznów Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi Silence - cisza w Troi

© 2011 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam