DWOJE I ŚWIATŁO 08 Sierpnia 2013 19.00

W Galerii Ostrołęka otwarta została wystawa instalacji multimedialnych Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali
Jest to nietypowa wystawa - można na niej bawić się wchodząc w interakcję z pracą artysty, słowem tworzyć niepowtarzalne a zarazem ulotne obrazy. Każdy może poczuć się artystą. Zachęcamy do podjęcia próby - to naprawdę świetna zabawa. 

 

Od wielu lat Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala tworzą razem. Z pozoru pochodzą z „odrębnych światów”, ale spotkali się na dobre i złe, a ich wspólne realizacje są oparte na podobnych fascynacjach. Interesuje ich obraz malarski, fotograficzny i filmowy oraz wzajemne pomiędzy nimi asocjacje.
Joanna jest malarką. I jak się to potocznie mówi: „rasową” malarką. Jak większość malarzy przeszła przez fascynację: materią podobrazia, farby, formatu, kompozycji. W tej kwestii: „odrobiła lekcje”. Grzegorz Rogala to z kolei duchowy spadkobierca poszukiwań pionierów kina i fotografii. Tak jak oni uwielbia poznawać nieprzetarte szlaki poszerzania iluzji w ten sposób, by poszerzyć realność. Tak jak Georges Melies i Emile Reynaud stwarzali nowe światy, tworząc współczesne kino, tak Grzegorz tworzy nadrzeczywistość wieku XXI programując „nową realność”. Jest magikiem i prestidigitatorem.
"Jestem życie" - to interaktywna audiowizualna instalacja malarska inspirowana wierszem Appolinaire'a pod tym tytułem. Widz, stojąc przed ekranem, będąc jednocześnie w polu widzenia kamery, swoją obecnością i ruchem powoduje zmienność materii wyświetlanej z projektora komputerowego, tworząc w pełni abstrakcyjny, dynamicznie zmienny obraz.  

 

Wystawa czynna do 30 VIII

Dwoje i światło w Galerii Ostrołęka

© 2023 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam