AUTOKAR TEATRALNY - maj 2016 21 Maja 2016 16.00

Towarzystwo Kulturalne Bywalcy zaprasza na wyjazd do do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej na operę Gaetano Donizettiego MARIA STUART.

Po dziesięcioleciach zapomnienia Maria Stuart, arcydzieło XIX-wiecznej opery, rozpoczęła swój europejski renesans, tytuł w pełni zasłużenie wrócił do łask widowni. Pokazuje pełnię siły belcanta i dorównuje wielkością sławniejszej Łucji z Lammermooru.
Kiedy na scenę wchodzi Elżbieta o nagiej czaszce, zamkniętej w stylowym uchwycie elżbietańskiego kołnierza, wiadomo, że będzie to spektakl o śmierci. To właśnie ta monarchini każe ściąć Marię Stuart, królową Szkocji, swoją kuzynkę. Opera, luźno oparta na dramacie Friedricha Schillera, doprowadza do konfrontacji obu bohaterek — choć w rzeczywistości do ich spotkania nigdy nie doszło. Zderza się więc czyste pragnienie władzy z czystym pragnieniem miłości — to pierwsze prowadzi do życia w zimnej pustce, drugie zaś prowadzi na śmierć.
Spektakl umieszcza obie bohaterki w świecie prawie nam współczesnym, bo XX-wiecznym, każąc w ten sposób pamiętać o realności władzy, która zabija, realności procesu historycznego, dla którego jedynym ratunkiem jest przyjęcie z godnością tego, od czego nie udaje się uciec.

 

Reżyseria: Moshe Leiser

Dyrygent: Andriy Yurkevych
Występują m.in.: Bernadetta Grabias, Cristina Giannelli, Anna Bernacka, Shalva Mukeria, Wojtek Gierlach, Łukasz Goliński

 

Wyjazd 21 V 2016 (sobota) o godz. 16.00 (spektakl o 19.00)
z parkingu przy OCK, ul. Inwalidów Wojennych 23
Koszt 125 zł (płatne do 21 marca)
Rezerwacja biletów - tel. 29 7664591

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam