AUTOKAR TEATRALNY - czerwiec 2016 04 Czerwca 2016 16.00

Polska premiera „Ukraińskiego Dekamerona” Klima w reżyserii Vlada Troickiego to, zgodnie z podtytułem sztuki „teatr śmiechu i grzechu”, metafizyczna komedia, która łączy lekkość, rubaszność, zachłanne poszukiwanie miłości i rozkoszy życia – tak charakterystyczne dla Boccaccia, z melancholijnym obrazem świata zamieszkiwanego przez ingerujące w ludzkie sprawy duchy – wizją wywiedzioną z ukraińskich pieśni i Gogolowskich opowiadań inspirowanych wschodnim folklorem. Śmiech i łzy, miłość i żądze, tęsknota za pełnią życia i poczucie niespełnienia przeplatają się ze sobą, tworząc świat doskonały w swej niedoskonałości.
Kobieta wyrzuca męża z domu wmawiając mu, że umarł, a jego dusza wcieliła się w ukrytego pod łóżkiem kochanka. Pop odwiedza ukradkiem parafiankę, podając się jej mężowi za anioła, z którym rzekomo począć ma nowego papieża. Rzezimieszek rozmawia z Diabłami o zbrodni i karze. A Śmierć – krąży po okolicy szukając ofiar i... miłości.

 

Występują m.in.: Joanna Trzepiecińska, Marta Dąbrowska, Ewa Domańska, Marta Kurzak, Jerzy Schejbal, Paweł Krucz, Adam Biedrzycki

 

Premiera: 07.05.2016, czas trwania: 3 godz. 30 min. (1 przerwa)

 

Wyjazd 4 VI 2016 (sobota) o godz. 16.00 (spektakl o 19.00)
z parkingu przy OCK, ul. Inwalidów Wojennych 23
Koszt 83 zł (płatne do 20 maja)

 

Rezerwacja biletów - tel. 29 7664591

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam