30-LECIE GALERII OSTROŁĘKA 08 Września 2016 20.00

wernisaż wystawy jubileuszowej

W 1986 roku z inicjatywy Marii i Leszka Sokollów powołano nową miejską instytucję kultury pod nazwą Ośrodek Kultury Plastycznej – Galeria Ostrołęka. Początkowo Galeria mieściła się w zaadaptowanym po sklepie lokalu przy ul. Głowackiego. Kierownikiem artystycznym Galerii od początku jej działalności był Leszek Sokoll. W 1991 roku Galeria otrzymała nową siedzibę – trzypiętrową kamienicę w sąsiedztwie ratusza na starym mieście, którą zajmuje do chwili obecnej. Na parterze organizowano głównie wystawy malarstwa i rzeźby, na I piętrze pokazywano fotografię i grafikę. W Galerii prezentowano prace m. in.: Władysława Hasiora, Jerzego Dudy-Gracza, Franciszka Starowieyskiego, Andrzeja Strumiłło, Józefa Szajny.
Z początkiem 2001 roku Galeria została włączona w nowo powstałą strukturę Ostrołęckiego Centrum Kultury. Program działania nie uległ jednak zmianie.
Od połowy 2008 roku kierownikiem Galerii jest mgr sztuki, Zenon Kowalczyk.
Do wzięcia udziału w wystawie jubileuszowej, oprócz Leszka Sokolla, zostali zaproszeni wybrani autorzy, którzy mieli swoje indywidualne wystawy w naszej Galerii.

 

Galeria Ostrołęka

 

Sponsor Galerii Ostrołęka - www.energa.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Bogdan Białczak

30-lecie Galerii Ostrołęka

© 2023 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam